U trku za titulu prvaka države KK Spartak kreće utakmicom protiv FMP-a

Šesti ovosezonski poraz košarkaša Spartaka

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva, košarkaši Spartaka doživeli su šesti ovosezonski, a treći uzastopni poraz u gostujućem meču protiv Metalca, rezultatom u korist domaćina 81:71. Na gostovanju u Valjevu, Subotičani su sve vreme bili u rezultatskom zaostatku.

Trojkama Dodića prišli su na 29:32, onda je usledila serija domaćih od 11:0, a poluvreme se završilo sa minus 14 na kontu gostiju (33:47). U tom periodu dominirao je Ibrahim Durmo sa 18 poena i 8 skokova. U nastavku razlika u korist Metalca je rasla i do plus 21 (63:42), da bi poslednja deonica pripala Spartaku za konačnih 71:81. Metalac je imao neverovatnih 59 skokova, a igrao je bez Uroša Lukovića.

Spartak je šutirao samo 33 posto iz igre. Subotičani su igrali bez kapitena Prlje (zamenio ga je Sokolović) i Nikolsona. Prvenstvo se nastavlja 6. januara, kada Spartak dočekuje ekipu Dunava koja je u ovom kolu iznenadila Dinamik.

Spartak Office Shoes: Hardi 16, Jugović 2, Ilkić 12, Dodić 6, Milisavljević 11, Danilović 7, Gazibegović (7 skokova), Bojić 8, Sokolović 2, Burda, Šarenac, Barna 7.