Poraz Spartaka u poslednjem sekundu

MLADOST – SPARTAK OFFICE SHOES 82:79 (14:17, 19:25, 20:23, 29:14)

Košarkaši Mladosti prekinuli su pobednički niz Spartaka koji je trajao od 29. januara ove godine. Subotičani su vodili čitav tok utakmice, da bi u poslednja 2 minuta prokockali vođstvo od 71:79. Kod rezultata 79:79 Aleksa Ilić je svojom četvrtom trojkom na utakmici uz zvuk sirene doneo pobedu domaćinu. Kod Mladosti Milošević sa 19, te Gašić i Ilić sa 14 poena bili su najefikasniji. Spartak je ovu sezonu završio na drugom mestu sa bilansom od 24 pobede i 6 poraza.

Trener Spartaka Vladimir Jovanović je uzroke poraza potražio u lošem izvođenju slobodnih bacanja kao i traljavoj i opuštenoj igri njegovih igrača u poslednjih 5 minuta. Više su želeli pobedu od nas,  zaključio je.

Spartak Office Shoes: Cerovina 7, Cvetković 3, Stepanović 7, Milisavljević 9 (6 skokova), Radosavljević 5, Medarević 3, Tejić 6 (6 skokova), Lazić 9, Gordić 7, Marelja 5, Sokolović 1, Barna 17.

U utorak 16. aprila od 20 časova  sledi meč protiv Heliosa, gde je za plasman u polufinale  ABA 2 lige potrebno odbraniti razliku od 13 poena stečenu na prvoj utakmici u Sloveniji.