Odbojkašice Spartaka izgubile od Jedinstva

Tim ŽOK “Spartak” u nešto promenjenom sastavu u odnosu na prošlu godinu, dočekao je u utakmici koja je odigrana u petak ekipu Jedinstva iz Stare Pazove, koja je takođe remontovala svoje redove i krenula u pohod na dobre rezultate sa veoma mladim igračicama.

Spartak predvođen Tanjom Matić nije uspeo da zabeleži pobedu i iznenadi gostujuću ekipu.  U celom meču domaća ekipa nije dobro igrala, videlo se da se još nisu uigrale, a to je rezultiralo veoma velikim brojem grešaka i ubedljivom pobedom gostujuće ekipe. U prvom setu pregršt grešaka iz zone napada, nisu pomogli ni aplauzi publike, podrška ni tajm auti trenera, te je set završen 12:25 za gošće.

U drugom setu viđena je malo bolja igra domaćih, dizač Bajić je uspevala da pošalje dobre lopte za saigračice, ali ni to nije pomoglo jer se videlo da su gosti iz Stare Pazove kvalitetniji u ovom momentu i da više zele pobedu. Došlo se do rezultata 2:0 u setovima, a drugi set je završen sa 25:16. U trećem setu ponovila se igra iz prvog, ništa nije išlo od ruke domaćima, a gosti su igrali kao u transu i nisu se zaustavljale pa je rezultat trećeg seta bio malo i poražavajući 25:14, za ukupan rezultat od 3:0 za Jedinstvo.

U narednom 3. kolu, igračice Spartaka probaće narednog vikenda da upišu drugu pobedu u ligi u Sremskoj Mitrovici protiv istoimene ekipe.