Golubice savladale Radnički 1923 sa 6:0

Fudbalerke Spartaka su na svom terenu boljom i efikasnijom igrom porazile fudbalerke Radičkog 1923.

fotografija: ŽFK Spartak

Goleadu je otvorila Anđela Marković u 18. minuti. Šutirala je Fanny Vago, golmanka Pajević je zaustavila njen šut, a odbijenu loptu je Marković poslala u mrežu iz neposredne blizine. Drugi gol je postigla Fanny Vago u 24. minuti na asistenciju Anđele Marković. Imao je Spartak još nekoliko dobrih prilika (31, 34, 39 i 45. minut), ali zahvaljujući dobrim intervencijama golmanke Anđele Pajević rezultat je ostao nepromenjen. Treba napomenuti da je povreda Sare Milosavljević i njena iznuđena zamena u 9. minuti u velikoj meri poremetila strategiju gostujuće ekipe. U drugom poluvremenu fudbalerke Spartaka su bile efikasnije i, što je za malobrojnu publiku bilo važnije – lepše za oko, pa ni dobar rezultat nije izostao. Na 3:0 rezultat je povećala Tijana Filipović lukavim šutom iskosa sa leve strane, gađala je dalji ugao, a lopta se od stative odbila u mrežu. Četvrti pogodak postigla je Ann Makenzie šutom sa distance. Peti i šesti gol postigla je izvanredna mađarska internacionalka Fanny Vago.