Istorija: ŽFK „Spartak“ prošao u drugu rundu UEFA Lige šampiona

ŽFK „Spartak“ savladao je KuPS iz Finske i u drugoj utakmici mini-turnira u Danskoj, gde je domaćin bio Koge koji je važio i za favorita na ovom turniru.

„Golubice“ su u finalnom meču savladale finski tim rezultatom 2:1 (1:1).

KuPS je poveo sa 1:0 preko Aine Kroger koja je sa par metara uspela da ugura loptu u mrežu i to posle neverovatno dobro izvedenog auta, igrao se 5. minut. Samo osam minuta kasnije videli smo izjednačenje, kada je Doris Boaduva uspela da iskoristi gužvu u kaznenom prostoru i da pošalje loptu u mrežu. Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo Subotičankama, a u 63. minutu An Makenzi Langdok šalje loptu do Boaduve koja postavlja konačnih 2:1.

Sada fudbalerke ŽFK „Spartak“ čekaju 15. septembar i žreb u Nionu kada će saznati naredne rivalke u drugoj i poslednjoj rundi kvalifikacija.