Bačka 1901 – Bratstvo Prigrevica 1:2

U subotu, 22. oktobra pred oko 100 gledalaca na stadionu kraj Somborske kapije, igrači Bačke 1901 dočekali su ekipu Bratstva iz Prigrevice. Domaća ekipa poražena je sa 2:1, iako su gosti imali igrača manje tokom drugog poluvremena. Izraziti favorit Bratstvo je opravdalo ulogu favorita u Subotici. Bratstvo je posle ove utakmice ostala jedina neporažena ekipa nakon 11 odigranih kola u Srpskoj ligi, gde su zabeležili sve pobede, pretenduju za viši rang i sigurno drže lidersku poziciju.

Prvo poluvreme završeno je bez golova. Domaći iako nekompletni uspešno su parirali favorizovanoj ekipi. Prepustili su im inicijativu i pretili iz kontra napada. Međutim, već na početku drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu, Bratstvo je došlo u vođstvo preko Vukovića. Gosti su od 68. minuta ostali sa igračem manje, pošto je Krstić dobio drugi žuti karton na utakmici i morao je ranije da napusti teren. Imali su domaći nekoliko odličnih prilika da iskoriste brojčanu prednost, a pre svih Vojnić koji iz obećavajuće situacije nije savladao protivničkog golmana.

Gosti su do drugog gola stigli u 77. minutu, pošto je nakon greške golmana domaćih Jakovčevića poklon iskoristio Vukadinović za 0:2. Nastavili su domaći sa napadima i u finišu meča stigli do gola preko Žuriovića, međutim nije bilo vremena i za poravnanje.

Bačka 1901: Jakovčević, Đurović, Simić, Rajkovača, Mezei, Malenčić, Milijašević (61. Đorđević), Šijačić, Vojnić, Vrana (56. Temunović), Anđić (60. Pantelić).

Bratstvo: Ićitović, Balinović, Vuković, Vemić, Makar, Vejnović, Krstić, Desnica (46. Rodić), Vlajić, Šveljo (86. Štrbac), Drvar (46. Vukadinović).