Spartak savladao Helios

SPARTAK OFFICE SHOES 71:84 (19:22, 14:19, 18:20, 20:23)

U prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa košarkaši Spartaka pobedili su na gostovanju u Sloveniji i stekli dobar kapital pred revanš u Subotici.

Subotičani su meč počeli stegnuto, pre svega u napadu, ubacili su samo 6 poena za 5 minuta. Kako je igra odmicala, Spartak je delovao sve sigurnije, na krilima raspoloženog  Cerovine koji je vezao 12 poena i stigao do plus 8 na poluvremenu. U nastavku za manje od 3 minuta Spartak je duplirao prednost, u 26 minutu imao i plus 21 (37:58). Usledila je faza, dekoncentracije, domaći se preko Nemaniča vraćaju u igru (56:61). Ipak, finiš pripada „plavima“, kapiten Barna je raspoložen i za koševe i za asistencije.

Kansai Helios: Djite 2, Blomgren 9, Bernard 15, Šetina, Zemljič 6, Mirtič 6, Nemanič 16, Copot 3, Mahkovič 9, Sirc 1, Pahernik, Daneu 4.

Spartak Office Shoes: Cerovina 14, Cvetković, Milisavljević 2, Gordić 11 (6 asistencija, 5 izgubljenih lopti), Radosavljević, Medarević 9 (5 skokova) , Tejić 6 (5 skokova), Lazić 2, Marelja, Sokolović 3, Mozli 10 (7 skokova, 3 blokade), Barna 27 ( 7 skokova, index 36).

Revanš meč je u utorak 16. aprila od 20 časova u Subotici, a pre toga u petak 12. aprila od 19 i 30,  Subotičani će morati da „skoknu“ do Zemuna kako bi odigrali poslednji susret u KLS, sa ekipom Mladosti.