Spartak od minus 15 do plus 15 za 15. trijumf

Košarkaši Spartaka zabeležili su 15. ovosezonsku pobedu. Posle  skromnog prvog poluvremena (29:37), Spartak se tokom treće deonice „resetovao“, što je rezultiralo prvim vođstvom na utakmici (39:40). Do kraja meča Subotičani su pojačali nivo odbrane za koji domaći nisu imali rešenja što pokazuje i samo 9 primljenih poena u poslednjoj četvrtini. Kod domaćih Šljivančanin sa 20 i Paunović sa 12 poena bili su najefikasniji.

U prvom poluvremenu dopustili smo protivniku 9 ofanzivnih skokova, a imali smo i 8 izgubljenih lopti. U nastavku pre svega zahvaljujući dobroj odbrani došli smo do lakih poena i boljeg protoka lopte što je uticalo na konačan ishod meča, rekao je trener Vladimir Jovanović dodajući da je očekivao težak meč, pre svega zbog potrošenosti svojih igrača, u utakmicama u proteklih desetak dana.

DYNAMIK BALKAN BET- SPARTAK OFFICE SHOES 61:76 (22:11, 15:18, 15:22, 9:25)

Spartak Office Shoes: Cerovina 15, Cvetković, Stepanović 14 (6 skokova), Kutlešić 5, Radosavljević 3, Medarević 2, Tejić 4 (5 skokova), Bojić 4, Gordić 8, Lazić 5, Sokolović 2, Barna 14 (10 skokova, 7 asistencija).

U subotu, 10. februara od 19 časova Spartak u derbiju 21.kola KLS dočekuje ekipu Zlatibor Gond Gondole.