Spartak na mlazni pogon

U finišu prve četvrtine Spartak pravi seriju od 10:0, koja je ispostaviće se bila presudna za ishod meča protiv OKK Beograd. Imali su Subotičani i plus 31, a u strelce su se upisali svi igrači osim mladog Nagulića. U ekipi iz „Koraćeve avlije“ Petrović je ubacio 16, a Marković je dodao 15 poena.

Trener Spartaka Vladimir Jovanović ocenio je da je u prvom poluvremenu ekipa na agresivnu odbranu protivnika odgovorila dobrim šutem za tri poena, za razliku od prethodnih utakmica, ali da mu je utisak pokvario „lenji” odnos igrača u prvih pet minuta treće deonice. U narednom 14.kolu Spartak, u subotu 16.decembra, dočekuje ekipu Zdravlja iz Leskovca

Devetu ovosezonsku pobedu su ostvarili:

Spartak Office Shoes: Cerovina 12 (5 asistencija), Cvetković 12 (9 asistencija), Milijašević 9, Stepanović 9, Milisavljević 10, Radosavljević 2, Medarević 9, Tejić, Bojić 16, Sokolović 4 (po 5 asistencija i skokova), Nagulić, Barna 14.

SPARTAK OFFICE SHOES-OKK BEOGRAD 97:70 (31:21, 27:12, 19:17, 20:20)