Sport

Podvig Spartakovih plivača , osvojili 71.medalju

Plivači Spartaka osvojili su  71. medalju proteklog vikenda i zauzeli prvo mesto i na Polet kupu i Zimskim čarolijama 2022.

U subotu takmičari su zauzeli prvo mesto, dok su u apsolutnoj konkurenciji zauzeli treće mesto na Polet kupu i doneli 41 medalju, a njihovi vlasnici su:

Đorđe Peić Tukuljac, zlatne medalje na 200 prsno u svojoj i apsolutnoj kategoriji, srebro na 800 kraul

Aleksa Matković, zlato na 100 delfin i srebro na 100 leđno i 50 delfin

Jana Mut, prvo mesto na 50 kraul, 100 delfin i 100 delfin otvoreno, 200 mešovito, kao i u apsolutnoj konkurenciji i treće mesto u apsolutnoj konkurenciji na 50 kraul

Sara Stipić, zlato na 50 kraul, 50 leđno, 100 mešovito i srebro na 400 kraul

Petra Botka, zlato na 100, 200 i 400 kraul i 100 prsno

Katarina Popović, zlato na 100 leđno i srebro na 100 prsno i 100 mešovito

Petra Novović, zlato na 200 leđno, srebro na 200 prsno i bronza na 200 prsno

Miša Novović, zlato na 100 delfin, 200 delfin i 200 mešovito, srebro u apsolutnoj konkurenciji na 200 delfin i bronza na na 400 kraul

Danica Pavićević, srebro na 100 kraul i bronza na 200 kraul i 100 prsno

Lucija Šimić, srebro na 200 kraul, 100 prsno i 200 prsno i bronza na na 800 kraul i u apsolutnoj konkurenciji na 100 prsno

Janja Majerović, srebro na 50 leđno

Oliver Vidić, bronza na 800 kraul, 200 leđno.

U nedelju na Zimskim čarolijama  najmlađi takmičari osvojili su 30 medalja, a okitili su se:

Filip Horvat, zlato na 50 kraul, 50 leđno, 100 mešovito i 50 prsno

Oleg Baćović, zlato na 50 prsno, srebro na 50 kraul, 50 delfin i 100 mešovito

Luka Babijanović, zlato na 50 prsno, 100 mešovito i bronza na 50 kraul

Dušan Bošnjak, zlato na 50 delfin, srebro na 100 mešovito, bronzanu na 50 prsno

Lorena Šimić, zlato na 50 delfin, srebro na 50 kraul, 50 prsno i 100 mešovito

Sara Stipić, zlato na 100 mešovito, srebro na 50 kraul, 50 leđno, 50 delfin i bronza na 50 prsno

Sara Belenzada, srebro na 50 delfin i bronza na 50 prsno

Leon Ziđarev, bronza na 100 mešovito

Milica Zelić, bronza na 50 prsno

Nađa Bedeković, bronza na 100 mešovito

Muška štafeta 4×50 kraul  osvojila je zlatnu medalju.

Ženska štafeta 4x50m kraul  osvojila je srebru medalju