Mateja Borojević osvojio bronzu na Evropskom džudo Kupu

Evropski Kup u džudou održan je u Češkoj u gradu Teplice uz učešće 920 takmičara iz svih krajeva sveta, a na ovom prestižnom takmičenju uspeh je zabeležio i Mateja Borojević takmičar Džudo kluba Spartak, koji je nastupao u kategoriji +90kg i osvojio odlično treće mesto.

U njegovoj kategoriji u kojoj je nastupilo 30 džudista konkurencija je bila izuzetno jaka, jer su pored evropskih takmičara nastupili i džudisti iz Brazila, Australije i Kanade, tako da su u konkurenciji bili skoro svi svetski top rangirani takmičari. Mateja je bio u D grupi, gde je u prvom kolu savladao takmičara iz Brazila, a nakon toga domaćeg takmičara Buresa, da bi u finalu svoje grupe bio bolji od Totha iz Mađarske, čime je obezbedio bronzanu medalju.

U borbi za najsjajnije odličje zaustavljen je u polufinalu od Ahmadova takmičara iz Azerbejdžana koji je i osvojio zlatnu medalju, dok je subotičaninu pripalo bronzano odličje.