Maksim Puškar osvojio titulu seniorskog prvaka države

Proteklog vikenda atletski stadion Vojne Akademije u Beogradu bio je domaćin Prvenstva Srbije na 10000m na stazi za juniore i seniore. Najbolji subotički dugoprugaš Maksim Puškar, iako još uvek stariji junior i najmlađi učesnik trke u seniorskoj konkurenciji, osvojio je titulu seniorskog prvaka države u ovoj disciplini.

Puškar je ovu deonicu istrčao u vremenu od 31:56,03 i ušao u istoriju AKŽ Spartak, jer je u 78 godina dugoj istoriji kluba postao prvi takmičar koji je osvojio ovu izuzetno prestižnu titulu, što do sada nikome nije pošlo za rukom.

Maksimu Puškaru veliku finansijsku podršku pruža i njegov sponzor, firma „Eco-Sub“. Nakon zaslužnog predaha Maksim Puškar i njegov klupski kolega Darijo Bašić Palković kreću u završne pripreme i juriš na norme za velika evropska i svetska takmičenja.