Spartak savladao ekipu IMT-a rezultatom 2:1 u utakmici prvog kola Superlige Srbije

Subotički tim je sa novim trenerom Aleksandrom Keržakovom, legendarnim ruskim fudbalerom, sezonu startovao pobedom.

Nije bilo lako „plavo-belim“ da na domaćem terenu savladaju novog superligaša, budući da je glavni utisak da su „traktoristi“ (kako nazivaju IMT-ovce) mogli mnogo bolje da prođu na sezonskoj premijeri, a naročito mogu da žale budući da su od 15. minutu vodili sa 1:0, što je zasluga mladog Miloša Lukovića. U 43. minutu Spartak je ipak uspeo da izjednači – strelac je bio Aleksa Đurasović, a asistirao mu je iskusni Vojo Ubiparip. U drugom poluvremenu Spartak dolazi do pobede, uprkos brojnim šansama koje je propustio klub iz Novog Beograda. Srđan Hristić u 63. minutu „trese mrežu“ posle pasa Strahinje Tanasijevića i postavlja konačnih 2:1 za Spartak.