Spartak Ždrepčeva krv – Mladost (L) 1:1 (0:0)

Spartak i Mladost podelili su bodove u utakmici 16. kola Super lige. Spartak je odlično otvorio utakmicu, imao niz odličnih prilika u prvom poluvremenu ali nije uspeo da savlada raspoloženog golmana Samčovića. U nastavku susreta obe ekipe su postigle po gol. Spartak je dobro otvorio utakmicu, kontra napad u 3. minutu povukao je Tumbasović uposlio je Hrstića koji se našao sam sa čuvarom mreže, šutira sa oko 15 metara međutim golman Samčović se istakao odličnom reakcijom.

Tri minuta kasnije nova prilika za Spartak i ponovo je golman Mladosti izašao kao pobednik. Novu priliku subotičani su propustili u 13. minutu, Tanasin je ubacio loptu u šesnaesterac sa desne strane, Hrstić prosledio do Vitoroviča koji uklizava i sa pet metara loptu šalje pored gola. Sporna situacija bila je u 31. minutu Hrstić je bi u prodoru, izašao je golman Samčović na loptu, napadač Spartaka se našao na zemlji, međutim sudija ovaj start nije okarakterisao kao prekršaj. Pet minuta kasnije pokušao je Srećković iz slobodnog udarca sa ivice šesnaest metara, međutim bio je to lak plen za golmana Mladosti.  Gosti su uzvratili  u 40. minutu kada je pokušao Ješić šutem iz daljine, međutim lopta odlazi pored gola. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Srećković je pokušao glavom no lopta odlazi preko gola.

Drugo poluvreme počelo je inicijativom Spartaka. U 58. minutu tekla je akcija Mladosti, napravljen je prekršaj u šesnaterscu Spartaka, sudija je dozvolio predmost a posle toga dosudio kazneni udarac. Odlukom iz VAR sobe penal je poništen.  Uzvratio je Spartak u 67. minutu, Srećković je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane najviši u skoku bio je Vaksevanos koji glavom loptu šalje preko gola. Pet minuta kasnije slična situacija samo sa druge strane, Srećković jeizveo slobodan udarac ovaj put najviši u skoku bio je Bogičević ali lopta ponovo ne pogađa okvir gostujućeg gola. Spartak je bio dominantan, stvarao prilike međutim prvi su do goa došli gosti.

Leković je u 78. minutu uputio centaršut sa leve strane, odlilan u skoku je bio Jojić koji je spretno loptu poslao u mrežu za 0:1. Spartak je uspeo da poravna nakon osam minuta, Srećković je izveo korner, Bogićević je glavom tukao ka golu loptu je na kratko odbio golman Samčović, našao se tu Vitorović koji je šalje u mrežu za 1:1.  Imali su subotičani još dve prilike da dođu i do rezultatskog preokreta, ali na kraju meč je završen bez pobednika.

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Tanasin, Bogićević, Baksevanos, Vitorović, Tumbasović, Đurasović (80. Stanić), Bijelović (80. Todoroski), Shimura (78. Moris), Srećković, Hrstić

Mladost (L):  Samčović, Ćirković, Milošević, Vesnić, Leković, Ješić, Gordić, Radivojević, Dunđerski, Mirić, Jojić (90+3. Udovičić)

ZVANIČNO SAOPŠTENjE NIKOLE SIMOVIĆA, PREDSEDNIKA FK SPARTAK ŽK, POVODOM SUĐENjA NA UTAKMICI IZMEĐU FK SPARTAK ŽK I MLADOSTI IZ LUČANA, KOJA JE ZAVRŠENA REZULTATOM 1:1

„Večeras se u Subotici desila pljačka! Glavni sudija Marko Srećković u tandemu sa VAR sudijom Stankom Ostračaninom, bili su nažalost, glavni akteri večerašnje utakmice, u kojoj Spartaku nije bilo dozvoljeno da dođe do pobede, koju je po svemu prikazanom itekako zaslužio. Očigledan penal za Spartak, na isteku 30. minuta, sudija Srećković možda „nije video“, ali je neobjašnjivo da je VAR soba ostala nema. Da je došao sa idejom da pokrade Spartak, sudija Srećković pokazao je i u 58. minutu, kada je dosudio nepostojeći penal za Mladost, i to nakon što je pustio prednost od 6 sekundi?! Iako je ova odluka promenjena nakon intervencije VAR sobe, zaključak je jasan: Očigledan penal za Spartak se ne sudi čak ni nakon gledanja usporenog snimka, ali se nepostojeći penal za Mladost iz Lučana svira bez razmišljanja! Protiv Spartaka je ove sezone svirano 5 penala, dok u našu korist nije sviran niti jedan! Večerašnji lopovluk u režiji pomenutog sudijskog dvojca je dokaz da neko sistemski radi protiv nas u nameri da nas izbaci iz lige, ali u tome neće uspeti! Spartak više neće ćutati! Ovim putem pozivam sudijsku organizaciju da pokaže svoj integritet i najoštrije sankcioniše izvršioce večerašnjih nedela!“