Spartak DOO – Spartak 0 : 7 (0:1)

Domaći tim je nastupio prepolovljen zbog izostanka šest startnih igračica (4 u reprezentaciji; Anđela Marković, Aleksandra Gajić, Milica Marković i Nađa Uvalin, kao i 2 povređene igračice), a zamene za ovih 6 igračica nisu imale dovoljno iskustva i snage da pariraju šampionkama. Šampionke su, naravno, svih 90 minuta opsedale gol ekipe DOO i bile apsolutno dominantne, mada ne u istoj meri i efikasne.

Prvi gol Spartak je postigao još u prvoj minuti, a strelac je bila Anastasija Ćirić koja je uspešno pobegla od svoje čuvarke. Istovremeno golmanka ekipe DOO, Nikoleta Praštalo, je imala lošu procenu i kasno krenula na loptu, pa Ćirićevoj nije bilo teško da je prevari i pošalje loptu u praznu mrežu. Iako joj se prvi gol može pripisati kao greška, u nastavku igre Nikoleta Praštalo je imala veliki broj odličnih intervencija i može se reći da je u svom timu bila jedna od najboljih na terenu bez obzira na ukupan broj primljenih golova.

U drugom poluvremenu ekipa DOO fizički nije više bila u stanju da efikasno brani svoj gol, naročito nakon povrede i izlaska sa terena u 63. minuti vrlodobre Milice Gaković, zbog (pre)oštrog starta od strane Tajle Vlajnić. Pokušao je Petar Kurćubić da ublaži poraz svoje ekipe uvođenjem u igru igračica sa klupe, ali iako sveže one u datom momentu ipak nisu bile dorasle da se ozbiljnije odupru šampionkama. Uspešan i, manje-više, očekivani nastavak takmičenja zabeležila je Crvena zvezda sa 2:0 protiv Sloge iz Zemuna, dok je u Kanjiži TSC slavio protiv Zvezde B sa 5:0.

Ekipa Vojvodine je na svom terenu izvojevala ubedljivu pobedu protiv niškog Mašinca od 4:0, a većeg iznenađenja nije bilo ni u Subotici.