Rukometaši Spartaka

Rukometaši Spartaka savladali Kolubaru

U okviru 10. kola rukometne Super B lige u Subotici je odigran meč između Spartaka i lazarevačke Kolubare.

U duelu starih znalaca plavo beli su ostvarili pobedu, fudbalskim rečnikom iz 2 u 1, jer su gosti imali vođstvo u prvom poluvremenu.  Spartak u narednom kolu, 3. decembra, gostuje poslednjeplasiranoj ekipi Sivac 69.

Početak utakmice protekao je u rezultatskoj klackalici. Subotičan su imali minimalnu prednost, ali su gosti iz Lazarevca uspevali često da poravnaju rezultat. Spartak je do prednosti od dva gola prvi put stigao u 12. minutu golom Radosavljevića za 6:4. Šest minuta kasnije, Rakić povećava prednost na 9:6, a deset minuta pre kraja prvog dela Kolubara je prišla na gol zaostatka, 10:9. Par minuta kasnije Radovanović poravnava na 11:11, a već u sledećem napadu gosti preko Đurđevića dolaze do prvog vođstva na utakmici. Subotičani su preokrenuli sa dva vezana gola Milovića na 13:12 u 26. minutu.

Do isteka prvog dela, golubovi nisu uspeli da postignu više golova što su iskoristili gosti, te su sa dva gola Đurđeviča na odmor otišli minimalnim vođstvom 14:13.  U nastavku se slika promenila, te su izabranici Slaviše Lakovića bili bolji energičniji i uspešniji. Živković u 40. minutu donosi prednost domaćinu od četiri gola, šest minuta kasnije gosti su prepolovili razliku na 21:19, ali to nije obeshrabrilo momke u plavim dresovima koji su kontrolisali igru i rezultat u drugom poluvremenu. Nakon što je Gašić odbranio sedmerac Radovanoviću, Spartak preko Radosavljevića dolazi do pet golova prednosti. Subotičani nisu ispuštali stečenu prednost, a samo zahvaljujući raspoloženom golmanu Kolubare razlika se nije povećavala.

Četiri minuta pre kraja, Ninković svojim drugim golom na utakmici donosi prednost od 28:22. U 58. minutu Spremo pogađa za 30:24, a u poslednjem minutu Momić pogađa za 31:25, dok konačan rezultat postavlja Jovanović Mirko svojim drugim golom, 31:26. Za najboljeg igrača na ovom meču proglašen je Gašić  Aleksandar iz redova Plavih golubova. U narednom kolu ekipa rukometaša Spartaka igra u Sivcu protiv istoimene ekipe 03. decembra.

SPARTAK: Gašić Aleksandar, Vojvodić Miloš, Miskin Sergej (2), Stevović Balša, Potpara Milan (1), Momić Stanislav (7), Milović Igor (6), Radosavljević Uroš (5), Spremo Strahinja (2), Rakić Zlatko (4), Bukvić Dimitrije, Milosavljević Stevan, Vuković Vlatko, Ninković Vukašin (2), Živković Marko (1), Pešić David (1).