Mladi Radnik iz Požarevca savladao Spartak

Odbojkaši Spartaka u 3. kolu Winer Štediše Super lige za muškarce u sezoni 2022/23, dočekali su ekipu Mladog Radnika iz Požarevca. Na početku utakmice igrači Spartaka su mnogo grešili, dok gosti preko svog najboljeg igrača Bugarina Tupčija dolaze do blage prednosti.

Kasnije u igru uključio se i Čubrilo, pojačanje iz Vojvodine te su do sredine seta imali blagu prednost u odnosu na domaće. U jednom momentu Spartak prilazi na poen zaostatka 28:17, nakon bloka Lečića ali nije više od toga moglo. Nakon tajm auta odgovorili su gosti koje predvodi iskusni trener sa dugogodišnjim iskustvom, a njegovi saveti su urodili plodom jer dobrim i efikasnim akcijama preko Kisića i Tupčija Mladi Radnik dolazi do prvog seta koji se završio rezultatom 25:22.

Ivica Jevtić je odlučio da u igru uvede novopridošlog igrača Omara Deja iz Egipta, napravljene su neke korekcije u igri i uz energiju Spartak je odmah zaigrao bolje. Murad je zaigrao kao prošle sezone u plej ofu, servirao as servise te gosti na to nisu imali odgovor i  tako ubedljivom igrom domaći dolaze do 20:14. Mladi Radnik je dobrom igrom Čubrila na početku seta ima blagu prednost sve do rezultata 11:11, kada se opet razigrao Murad i dobrim servisima doveo Spartak u vođstvo. Sredinom trećeg seta rezultat je bio 16:13.

Kada su u Hali Sportova svi mislili da su se gosti slomili, prevarili su se. U četvrtom setu izašli su sa istim gardom kao i do sad. Spartak dolazi do male prednosti na početku seta, imao je par poena prednosti, ali dobrim servisima Kisića Mladi Radnik se opet vraća u egal na sredini seta. Nakon poena Deja bilo je 16:14, ali tada su usledile greške Jungića koji je sam izgubio četvrti set i doveo ekipu Spartaka u veoma loš položaj. Na kraju seta rezultat je bio 25:22. Tupči realizuje kontru za prednost gostiju od 4:1. Odličan as servis Mašulovića koji je zamenio totalno potonulog Jungića i poen Khana primiču Spartak na 3:4. Na promeni strana ekipa iz Požarevca imala je dva poena viška koje je uspela da održi. Posle dve vezane servis greške Spartaka Tupči realizuje kontru za 11:8.

Čubrilo dobrim blokom donosi gostima tri meč lopte, Spartak spašava jednu preko Deja, međutim usledio je tajm aut gostiju što je poremetilo Murada i to je rezultiralo servis greškom, a nakon čega gosti iz Požarevca stižu do pobede. Naredni meč ekipa Spartaka igra u Novom Sadu protiv ekipe Vojvodine, sa kojom se sastaje u četvrtfinalu Kupa Srbije za ovu sezonu, nakon sto su u osmini finala pobedili Takovo.