Košarkašice Spartaka poražene u Subotici

Košarkašice Spartaka poražene su u Subotici od Crvene Zvezde, u 2. kolu nove sezone košarkaške lige Srbije. Pred malobrojnim gledaocima, konačan rezultat bio je veoma ubedljiv 44:86.

Gošće su koševima Čelsi najefikasnije na današnjoj utakmici povele sa 4:0 na startu meča. Odgovorile su domaće, pojačale igru u odbrani, te nakon koša Dušice Stanaćev stigle do poravnanja 6:6. Ponovo je Zvezda stigla do prednosti, trojku za 8:11 pogađa Čorto. U 7. minutu utakmice Zukanović donosi novo poravnanje 11:11. Bilo je i 13:13, da bi se prva četvrtina završila vođstvom Zvezde od 18:15. Pojačale su ritam košarkašice iz Beograda u nastavku susreta, napravile su seriju poena te trojkom Nadežde Nedeljkov stigle do dvocifrene prednosti 25:15 u 13. minutu. Nastavile su gošće u istom ritmu, Bojovićeva pogađa novu trojku za prednost od 40:22. Do poluvremena gošće su vodile sa 45:25. U nastavku, raspoložena za igru bila je jedino Šejn Rogan koja je igrala dobro u odbrani i uspevala da postigne važne koševe. Spartak nije uspeo da postigne koš u poslednjih pet minuta treće četvrtine, iskoristile su to gošće i povećavale prednost. Nakon koša Zorane Todorović za 31:51, Zvezda je do kraja ove deonice nakon koša Milice Bojović stigla do prednosti od 64:31. Napokon, u 33. minutu Rogan uspeva da pogodi koš protivnica za 33:68. Prednost Zvezde je i dalje rasla tako da je meč završen sa 44:86.

Spartak: Krstajić, Rogan 13, Stanaćev 3, Zukanović 6, Todorović 2, Šćekić, Petrekanović, Hadžić 3, Krnjajski, Riđošić, Curaković 6, Skot 11.

Crvena zvezda: Čelsi 16, Čorto 9, Milanović 2, Zečević 6, Mišeljić 4, Naumčev 6, Bogićević 2, Katanić 11, Nedeljkov 14, Jevtović 4, Bojović 8, Faustin 4.