Košarkaši Spartaka ubedljiviji od Čačka

Kosarkaši Spartaka su u 4. kolu Košarkaške lige Srbije za muškarce u sezoni 2022/2023. upisali treću uzastopnu pobedu nakon uvodnog poraza. Spartak je dočekao ekipu Čačak 94 u Hali Sportova pred punom Halom sportova, gde se našlo oko 700 gledalaca i dobrom igrom došao do pobede rezultaton 106:74.

Spartak Office Shoes: Prlja 6, Nikolson 11, Opoku 6, Sokolović 8, Barna 15, Hardi 16, Jugović 6, Ilkić 7, Dodić 9, Kojić 2, Gazibegović 9, Danilović 11.

Čačak 94 Quantox: V. Ćurčić 13, Tresač 2, M. Ćurčić 6, Majstorović 7, Pantić 21, Radovanović 2, Andrić 1, Tatić, Paunović 2, Dimić 18, Ndaje, Gugović 2.

Kako rezultat kaže nije bilo neizvesnosti, jer je jedino neizvesno bilo u prvoj četvrtini koja je završena sa nerešenim rezultatom 25:25. Nakon toga Spartak je zaigrao bolje i kontrolisao rezultat. Čačak je poveo koševima Majstorovića, da bi ubrzo Sokolović uzvratio trojkom za samo koš zaostatka, 7:8. Barna trojkom donosi prednost od 16:11, a dalekometnim šutem Hardija domaći su poveli sa 22:16. Usledila su četiri poena gostiju i nova trojka Subotičana, ovaj put siguran je bio Gazibegović za 25:20. Ipak u finišu prve četvrtine gosti su bili skoncentrisaniji, te košem Pantića sa zvukom sirene dolaze do poravnanja 25:25. Raspoloženi su bili Hardi i Gazibegović, koji ubacuje još dve trojke te Spartak dolazi u vodstvo od 40:34. Nakon uspešnih slobodnih bacanja Dodića, domaći su imali visokih 45:34. Nastavili su Subotičani u istom ritmu, Barna je uspešno realizovao i iskoristio dobru odbranu Spartaka, pa iz kontre daje poene, a na odmor se otišlo sa rezultatom 55:38. Početkom treće deonice Spartak je nakon pogotka Danilovića imao prednost od 20 poena, 58:38. Igrali su domaći čvrsto u odbrani i bili veoma uspečni u napadu. Sokolović je pogodio trojku za 75:48 u 26. minutu utakmice, a prednost od velikih 28 poena 80:52 doneo je mladi Kojić u finišu treće deonice. Treći period okončan je košem Alekse Jugovića za 84:55. Ni veliko vođstvo nije usporavalo domaće igrače. Nastavili su u istom ritmu, sa dobrim odbranama i atraktivnim poenima u napadu. Nikolson pogađa za 91:58 u 32. minutu, a magičnu cifru probija Ilkić šutem za dva poena za 100:63. Konačan rezultat od 106:74 postavlja Hardi trojkom. Bila je to 15. uspešna trojka Subotičana na ovom meču. U narednom kolu, košarkaši Spartaka narednog vikenda gostuju ekipi Mladosti iz Zemuna.