Druga pobeda u prvenstvu MOK “Spartak”

Ekipa Spartaka zabeležila je i drugu pobedu u prvenstvu gde su u subotu, 22. oktobra u večernjem terminu bili gosti ekipi Takova iz Gornjeg Milanovca. Pred malobrojnom publikom Spartak je pobedio vrlo ubedljivo sa 3:0, ali na terenu je bilo drugačije jer su domaćini iz Milanovca igrali veoma dobro i pružili dostojan otpor ekipi iz Subotice.

Najbolji u redovima Subotičana bili su Murad i Mašulović, a priliku su dobili od strane trenera Ivice Jevtića i mlađi igrači. U prvom setu konstantno je vodila gostujuća ekipa sa 2 do 3 poena razlike, domaći su pokušavali, ali taman kad se približe dolazilo bi do nekih grešaka zahvaljujući dobroj igri Spartaka. Mašulović je namestio nišanske sprave, Vulikić ubacivao dobre flot servise, a Lečić dobro blokirao. To je bilo dovoljno za konačni rezultat 25:21.

Drugi set počeo je tako što se igralo poen za poen sve do rezultata 11:11, gde je došlo do par grešaka domaćih pa su se gosti odmakli, a trener Takova morao je da reaguje tajm autom, međutim ni to nije pomoglo pa se set završio sa servisima Murada. Konačan rezultat drugog seta bio je 25:18. U trećem setu viđena je najveća neizvesnost gde su domaći održavali neku minimalnu prednost, ali pri rezultatu 14:14 ponovo je Murad došao na servis pa je vezao par as servisa. Gosti su se odmakli i tu više nije bilo spasa za domaće, a priliku da razigra mlađe igrače imao je i gostujući trener.

Poslednji set završen je rezultatom 25:20 u korist gostiju iz Subotice. U narednom kolu ekipa Spartaka u petak dočekuje ekipu Mladog Radnika iz Požarevca.