Rezultati 17. kola Gradske fudbalske lige Subotica

Bačka 1901 pobedom zatvorila polusezonu

Na stadionu kraj Somborske kapije, ekipa Bačke 1901 u subotu, 19. novembra dočekala je protivnike iz Turije, ekipu Mladosti. Domaći fudbaleri tražili su pobedu i svoje mesto u gornjem delu tabele, u čemu su i uspeli pred oko 100 gledalaca, savladavši gostujuću ekipu sa 2:0.

Bačka je povela u 8. minutu iz prve prave šanse, Vojnić je pretrčao svog čuvara, zatim je nepropisno zaustavljen i dosuđen je penal u korist domaćina. Dario Vojnić je bio precizan, te doveo svoj tim u prednost od 1:0. Gosti su zapretili preko Vasića, zatim je za Bačku dve prilike propustio Šijačić, a šansu da dupliraju prednost domaći su imali u finišu prvog poluvremena. Vojnić je pobegao po levoj strani, loptu uputio pred gol do Milijaševića koji nije uspeo da je sprovede u mrežu, pa se sa rezultatom od 1:0 za domaće otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena odličnu priliku imao je Temunović, ali je nije iskoristio, pa je rezultat bio nepromenjen. Konačan rezultat postignut je u 61. minutu, kada je Mezei izveo slobodan udarac, lopta se odbila od živog zida i stigla do Milijaševića koji efektnim golom postavlja konačnih 2:0. Ovo je ujedno bila i poslednja utakmica ove polusezone, čiji nastavak će uslediti početkom marta naredne godine, kada će Bačka na svom terenu dočekati Hercegovac iz Gajdobre.

Bačka 1901: Jakovčević, Pantelić, Kiš, Rajkovača, Mezei, Milijašević, Malenčić, Šijačić, Temunović, Anđić, Vojnić

Mladost (Turija): Šmit, Jokić, Bubanja, Gašić, Gubaš, Jelić, Vasić, Kisić,Ikrašev, Savin, Bajić