Počeo 49. Novogodišnji turnir u malom fudbalu, ekipe borbene od samog početka

U subotu, 10. decembra počeo je 49. Novogodišnji turnir u malom fudbalu, na kojem ove godine učestvuje 16 ekipa podeljenih u četiri grupe.

Prvog dana odigrano je sedam utakmica, od kojih su dve završene bez pobednika. U uvodnom susretu Brokat je opravdao ulogu favorita, a zatim je usledio neizvestan meč između Dunav Coopa i Poslastičarnice Gelato koja je sa 4:1 pobedila protivničku ekipu. U trećem meču je povela ekipa Forma Urbanico, zatim je Kelebijska šuma poravnala, da bi 3 minuta pre kraja golom Đure Grabeža, Forma Urbanico došla do prva tri boda. Sledeća dva meča su završena bez pobednika nerešenim rezultatima. U meču Pivnice Gros i KMF Mali Beograd bilo je tri promene vodstva ekipa. Povela je Pivnica zatim je došlo do preokreta pošto je KMF Mali Beograd golovima Kotaraša i Tresiglavića poveo sa 2:1. U drugom poluvremenu Pivnica poravnava preko Miloša Vukelića, da bi tri minuta kasnije i povela drugim golom Cvetkovića. KMF Mali Beograd je 8. minuta pre kraja poravnao na 3:3 golom Sekulića. Do kraja su obe ekipe imale svoje šanse, ali su mreže mirovale. Zanimljivo je bilo i na meču FK Bačka i Bebe. Povela je Bačka, a zatim su Bebe poravnale u 5. minutu. Crveno beli su stvarali šanse i do kraja poluvremena postigli dva gola preko Vojnića i Glišovića za vodstvo od 3:1, a u drugom poluvremenu Bebe su uspele da poravnaju rezultat na 3:3. Do kraja meča Bačka je bila bolji rival, imali su šansu da dođu do vodstva iz dosuđenog kumulativnog penala, međutim nisu realizovali svoje prilike tako da je meč završen bez pobednika. U poslednja dva susreta, ekipa Šeki Enterijer Real Impeks je opravdao ulogu favorita i ostvario pobede protiv Graničara i ekipe Žabac koja je imala vodstvo od 3:1, međutim do kraja meča prošlogodišnji pobednici su postigli čak 6 golova i na kraju slavili sa 7:3.

• Šeki enterijer Real Impeks – Žabac 7:3

Drugog dana, u nedelju, 11. decembra odigrane su četiri utakmice, nakon kojih su poznati prvu učesnici četvrtfinala.

Prva utakmica između Graničara i Žabca završena je bez pobednika. Povela je ekipa Žabca, zatim je Graničar preokrenuo golovima Radića i Rajaka, da bi minut ipo pre kraja Žabac preko Mamužića došao do osvajanja jednog boda. Sledeći meč između Šeki Enterijer Real Impeksa i Pekare Beli golub obilovao je odličnim potezima sa obe strane, povela je pekara golom Vukelića da bi do isteka prvog poluvremena prošlogodišnji pobednici preokrenuli na 2:1. U nastavku susreta Šeki je postigao još tri gola za konačnih 5:1 i plasman u četvrtfinale sa prvog mesta iz grupe C. U trećem meču, ekipa NTM Čikerija je savladala Mišićevo sa 6:2. Dobro se držala ekipa Mišićeva u prvom poluvremenu koje je završeno bez pobednika, međutim početkom drugog poluvremena Čikerija je golovima Novakoviča povela sa 3:1. Nenad Pejak je smanjio na 3:2, ali je u poslednja tri minuta Čikerija pokazala svoj kvalitet, postigavši tri gola za konačan rezultat 6:2. U poslednjem meču povela je Bačka sa 1:0 golom Šijačića, da bi NTM Čikerija preko Živkucina i Tomića preokrenula na 2:1. U 26. minutu Čikerija je imala prednost od 3:1 i činilo se da će meč uspešno privesti kraju, međutim borbeni i uporni fudbaleri Bačke su vršili stalan pritisak, Vojnić je smanjio na 3:2 da bi dva minuta pre kraja Rajkovača poravnao na 3:3. Čikerija je bila opterećena prekršajima što je donelo i preokret na utakmici. Minut pre kraja opravdano je dosuđen kumulativni penal nakon šestog prekršaja, Vojnić je bio siguran te doneo svojoj ekipi preokret na utakmici 4:3. Pokušala je ekipa Čikerija sa igračem više u polju i bez golmana da dođe do boda, međutim crveno-beli su se uspešno odbranili i čak imali priliku i povećati prednost.