Košarkaši Spartaka nakon rovovske borbe savladali ekipu iz Leskovca

Košarkaši Spartaka su pobedom nad ekipom Zdravlje rezultatom 90:86, u utakmici  17. kola ADMIRALBET KLS prekinuli niz od tri uzastopna poraza na gostujućem terenu i slavili posle prave rovovske borbe. Utakmica u Leskovcu obilovala je neverovatnim preokretima. Spartak je bolje otvorio meč, ali domaći prave seriju od 19:5 i imaju +14.

Spartak zahvaljujući odbrani i šutu za tri poena pravi nestvarnu seriju od 0:20 i stiče +8 (33:41). Kraj poluvremena ipak pripada domaćinu zahvaljujući seriji od 14:2. U trećoj deonici, Subotičani se odlepljuju na +11, ali se domaćin vraća u igru u 33. minutu i dolazi do kratkotrajnog vođstva 81:80. Koševima Dodića i Hardija Spartak stiče šest poena prednosti, ali domaćin ponovo “diše za vratom” Spartaku. Ipak, pravim napadačkim rešenjima u samom finišu, u kojima je u glavnoj ulozi bio Andrija Bojić Spartak se kući vraća sa dva nova boda.

Kod domaćih Morgan 26 poena i 13 skokova, Stamenković 16. U  ekipi Spartaka u kojoj su igrači sa klupe postigli 52 poena bilo je čak 5 dvocifrenih. Spartak je pogodio čak 16 trojki iz 29 pokušaja. Barna 22, Bojić 15, Danilović 14, Jugović i Hardi po 11 poena. Andrija Bojić je bio zadovoljan posle pobede i pohvalio je domaćina koji je odlično parirao u trčanju i skoku ekipi Spartaka. Trener Lukajić smatra da je odlučilo veće iskustvo njegove ekipe, istakao je da su gledaoci gledali lepu utakmicu i zahvalio se domaćinu na gostoprimstvu. Spartak je 11. pobedom u sezoni i dalje u trci za sam vrh domaće lige, a već u sredu, 18. januara od 19 časova u Hali sportova dočekuje OKK Beograd.

Spartak Office Shoes: Hardi 11, Prlja 2, MIlisavljević 6, Sokolović 5, Danilović 14, Ilkić, Burda, Jugović 11 (5 skokova, 7 asistencija), Dodić 4, Gazibegović, Bojić 15 (6 skokova), Barna 22 (5/6 za tri).