FK Spartak: “U utakmici sa Javorom našem klubu načinjena nepravda!”

Rukovodstvo FK “Spartak Ždrepčeva krv” uputila je saopštenje za javnost povodom dešavanja na prvenstvenoj utakmici u okviru 21. kola Mocart Bet Super lige Srbije, koja se u nedelju u Ivanjici odigrala između FK “Javor Matis” i FK “Spartak Ždrepčeva krv”, a koja je završena pobedom domaće ekipe rezultatom 1:0.

“Prinuđeni smo da se obratimo i reagujemo na nepravdu koja nam se dogodila. Na gostovanju u Ivanjici, naš klub je ponovo oštećen i to situacijom iz 26. minuta prvog poluvremena, pri rezultatu 0:0, kada nije dosuđen očigledni kazneni udarac za naš tim zbog jasnog i namernog igranja lopte rukom igrača domaće ekipe br. 9 unutar svog kaznenog prostora. Za sve prisutne na stadionu, to je bio očigledan kazneni udarac, osim za glavnog sudiju utakmice. Podsećamo da smo i u prvom delu sezone na sličan način nekoliko puta oštećeni, pre svega na utakmici protiv još jednog direktnog konkurenta za opstanak – lučanske Mladosti, kada takođe za naš klub nije dosuđen očigledan kazneni udarac pri rezultatu 0:0. Posle ovog kola i još jedne kardinalne greške na našu štetu, jasno nam je da se ništa ne dešava slučajno, te da je očigledna namera da se naš tim izbaci iz lige. U prilog tome govori i činjenica da je u tekućoj sezoni protiv našeg tima dosuđeno 7, a u korist našeg tima svega 1 kazneni udarac. Po toj statistici, Spartak je tim sa najneravnopravnijim tretmanom u odnosu na ostale timove, i to svakako nije slučajnost. Ponavljamo da na nepravdu nećemo ćutati i da ćemo se svim silama boriti protiv nečasnih radnji, ističu u ovom fudbalskom klubu.