Ekipa Bačke pobedila posle preokreta, Spartak izgubio od Napretka iz Kruševca

Rezultat od 1:2 na poluvremenu za Radnički 1918, donelo je buđenje Bačke u drugom poluvremenu, što je rezultiralo sa tri pogotka u mreži gostiju. Konačan rezultat od 4:2 na stadionu kraj Somborske kapije, doneo je skok na 7. poziciju. U sledećem, 5. kolu, Bačka gostuje ekipi Krila Krajine iz Bačke Palanke.

Dok su fudbaleri bačke trijumfovali, Spartak je izgubio od Napretka iz Kruševca rezultatom 1:2, a Rezultatska kriza ne brine trenera Slavka Petrovića, koji smatra da svaka ekipa ima period krize i da će u sledećoj utakmici protiv Mladosti u Novom Sadu ekipa pokazati svoj karakter i ostvariti pobedu. Ekipa je imala zdravstvenih problema posle gostovanja u Novom Pazaru, ali i pored toga je pokazala želju za igrom i borbu na terenu, istakao je još trener Spartaka Slavko Petrović. Plavi golubovi su trenutno na 10. poziciji sa učinkom od 2 pobede, 4 nerešene i 3 izgubljene utakmice.