Džudisti Spartaka iz Zrenjanina se vratili sa 9 medalja

Sportisti Džudo kluba “Spartak” učestvovali su na Međunarodnom džudo turniru “8. mart”, koji je održan u Zrenjaninu.

Turnir je okupio 619 takmičara iz 53 kluba iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Mađarske, Bugarske, Slovenije i Srbije, a mladi džudisti osvojili su ukupno 9 medalja, dok su u generalnom plasmanu zauzeli 8. mesto. Ekipu su na takmičenju predvodili treneri Milan Bogić, Mihailo Milošev, Tamara Tanasković i Vladimir Tanasković.

Zlatnu medalju u kategoriji do 73kg osvojio je Veljko Borojević, dok su se srebrnim odličjem okitili Relja Žegar u kategoriji do 30kg, Petar Tomović u kategoriji do 38kg i Marko Lovaš u kategoriji preko 66kg.

Osvajači bronzanih medalja su Aliz Toth (kategorija do do 25kg) – sekcija Bajmok, Luka Milić i Mihajlo Stokanović (kategorija do 30kg), Dragan Rajačić (kategorija do 46kg) i David Kovač (kategorija do 50kg).