Druga pobeda Spartaka

Fudbaleri Spartaka zabeležili su drugu uzastopnu pobedu po dolasku trenera Lalatovića. Subotičani su do pobede došli nakon što su iskoristili odličnu igru u prvih dvadeset minuta utakmice kad su i stigli do gola koji je postigao Tošeski. U nastavku gosti su imali terensku inicijativu, ali nisu uspeli ugroziti gol Vulića. Počeli su meč veoma agresivno fudbaleri Spartaka. Prvu priliku imao je Luka Bijelović u 6. minutu koji je uputio dobar šut sa iskosa sa desne strane ali je golman Radnika sprečio pogodak. Nastavili su domaći da vrše pritisak i u 14. minutu stigli do prednosti. Akciju po desnoj strani povukao je Luka Bijelović, nesebično je uposlio Miloša Teškoskog koji preciznim šutem dovodi Spartak u vodstvo od 1:0. Radnik je uzvratio preko Vuka Mitoševića, međutim njegov šut blokira iskusni Kerkez.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvreme. U 52. minutu u prilici se našao Vukašin Bogdanović ali je ponovo Kerkez bio na visini zadatka i oduzeo loptu protivniku pre njegovog šuta. Pokušavali su gosti da dođu do izjednačenja, imali su terensku inicijativu međutim nisu bili konkretni u završnici. Spartak se odlično branio i zatvorio sve prilaze ka svom golu. Pokušao je Bogdanović šutem uz 68. minutu, eli je golman Vulikić to lako odbranio. Spartak je do kraja uspešno sačuvao svoju mrežu i stigao do druge pobede u nizu za trenutno sedmo mesto na tabeli.

Spartak Ždrepčeva Krv – Radnik 1:0 (1:0)

Spartak Ždrepčeva krv: Vulić, Tanasijević, Kerkez, Ćalasan, A.S. Đurović, Tošeski (51. Vidaković), Stanojev, Todoroski (67. Rošević), Bijelović (67. Lukić), babić, Mudrisnki (74. Ubiparip)

Radnik: Ranđelović, Abubakar, Vranjanin, Milićević, Jović (77. Čumić), Oreščanin (77. Stojanović), Kočić )46. Hajdarević), Mitošević, Gašić (46. Bogdanović), Tomašević, Kunić

fotografija: web stranica FK Spartak