Kako podeliti medijski budžet od 4,6 miliona dinara na Snežanu i sedam patuljaka
Od prošlogodišnjih 46,3 miliona dinara „medijski krokodili s obzirom na malu baru” ove godine deliće čitavih 4,6 miliona dinara. Konkurs za dodelu sredstava objavljen je 19. avgusta a vreme za predaju dokumentacije ističe 03. septembra.
Kako je moguće da je za medijske projekte ove godine pored izuzetne stabilnosti koja se oslikava u plaćanju jednog koncerta čak 4,8 miliona dinara ostalo sramežljivih i jedva primetnih 4,6 što je, možemo zaključiti u odnosu na prošlu godinu čak 10 puta manje.
Najniži iznos sredstava po projektu je 100.000 dinara dok najviši iznos koji jedna medijska kuća ili preduzetnička radnja koja je odlučila da se bavi medijima dan pre konkursa, može da dobije iznosi 2 miliona dinara.
Kako li će se razdeliti skromni medijski budžet od 4,6 miliona dinara na Snežanu i sedam patuljaka ostaje da se vidi kao i da li će kuće koje sa medijskim projektima nemaju gotovo ništa dobiti po nekoliko miliona, mimo konkursa, tek da im se nađe.
Da se prisetimo medijskog seoskog oligarha i konceptualnog umetnika Vladana Stefanovića koji obitava u svim sistemima, poznatog po dubokim naklonima svim vlastima i negovanju nestručnog kadra kao i biranjem komisije koja odlučuje o dodeli sredstava a ne možemo da ne spomenemo i medijskog magnata rodom iz Kraljeva, vlasnika firme Snoma, inače agencije za nekretnine koji je za svoje novinarske bravuroze, svojevremeno, dobio čak 10 miliona za vesti iz Subotice, na kajronu i teletekstu.
Čovek koji predstavlja najbolji primer kako poniziti novinarski posao odnosno koji je dokaz da se “ćutanje i nerad” plaćaju najviše. Naravno lep smo primer da je gotovo trećina budžeta otišla na medije iz Borče, Bačke Topole, Beograda i drugih gradova i zaseoka sa besmislenim projektima poput Subotica u srcu, Subotica dan posle, Volim Suboticu i slično.
Ipak imajući nameru da se bolje prisetimo za koje su to sve projekte mediji dobili podršku Grada došli smo u “slepu ulicu”. Zvaničan sajt Grada već gotovo više od pola godina ne može da se oporavi od teškog virusa koji ga je zadesio dan posle izbora pa arhiva nije dostupna te donosimo zaključak da će preostali biti usmeren na oporavak arhive i stručan IT sektor, stoji u saopštenju Mreže građana Srbije koje prenosimo u celosti.